Efektyviausias būdas naudotis oro kondicionieriumi
Išsirinkti tinkamą kondicionierių gal būti tikrai nelengva. Tačiau išsirinkti kondicionierių, kuris taupytų energiją, gali būti dar sunkiau. NØRDIS komanda paruošė keletą patarimų, kuriais vadovaujantis namuose susikursite maloniai vėsią aplinką be milžiniškų sąskaitų už elektrą.
Apsvarstykite energiją taupančio kondicionieriaus pirkimą
Prieš įsigydami naują oro kondicionierių, atkreipkite dėmesį į jo energijos suvartojimo kiekį (kW), kuris varijuoja priklausomai nuo modelio. Tuomet palyginkite energijos vartojimo efektyvumo etiketes. Energijos suvartojimo skalė varijuoja nuo A iki G. A raide žymimi prietaisai vertinami kaip efektyviausiai vartojantys energiją.
Jei numatytas biudžetas leidžia, investuokite į inverterinį oro kondicionierių. Kai kurie NØRDIS kondicionieriai parduodami su instaliuotais laikmačiais, padedančiais kontroliuoti kondicionieriaus veikimo laiką. Jo darbo valandas taip pat galite apriboti naudodamiesi programuojamu termostatu – nustatykite 24-26°C vasaros metu ir 18-20°C žiemą.
Rinkitės kondicionierių, pritaikytą jūsų būstui
Vienas svarbiausių aspektų, renkantis naują kondicionierių, yra jo dydis. Jei kondicionierius yra per mažas tam, kad atvėsintų patalpą, jis suvartos gerokai daugiau energijos. Jei kondicionierius yra per didelis – jo vėsinimo ir šildymo ciklas bus labai trumpas, o dažnai įsijungiantis ir išsijungiantis kondicionierius papildomai naudos energiją.
Tuomet apskaičiuokite, kiek Britanijos šiluminių vienetų (kW) reikia jūsų erdvei atvėsinti. Pagal gautus kW išsirinksite, kokio galingumo kondicionieriaus jums reikalingas. kW apskaičiuoti galima naudojantis internetine diagrama arba skaičiuokle.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai kurioms namų erdvėms, pavyzdžiui virtuvei, kurioje yra viryklė, gali reikėti galingesnio oro kondicionieriaus. Taip pat įvertinkite, per kuriuos langus patenka daugiausiai tiesioginės saulės spindulių.
Jei svarstote kondicionierių montuoti į langą, atidžiai išmatuokite lango dydį, kad nenusipirktumėte per didelio prietaiso. Turėdami lango parametrus, apskaičiuokite ir kambario dydį.
Paruoškite savo namus
Pradėkite nuo paprastų veiksmų: uždarykite duris ir langus, juos uždenkite nuo tiesioginės saulės šviesos, įsitikinkite, kad kambaryje nėra plyšių, pro kuriuos gali prasiskverbti oras. Taip sumažinsite oro temperatūrą patalpoje.
Jei galite, venkite tokių vidinių šilumos šaltinių kaip įjungtos šviesos, kompiuteriai, spausdintuvai ar orkaitės. Taip pat atidėkite veiklas, kurios gali padidinti patalpų drėgmę, pavyzdžiui drabužių džiovinimas, grindų plovimas, ilgos maudynės duše.
Kai lauke nukrenta temperatūra, oro kondicionierių išjunkite, atidarykite langus bei duris ir įsileiskite šviežio oro. Geresniam vėsaus oro pasiskirstymui galite naudoti ir lubinius ar nešiojamus ventiliatorius.